2015 - ieji - random.lt photography
pamatyk save kitaip

RANDOM.LT

2015 - ieji

Kuo ypatingi buvo 2015-tieji?

Šie metai buvo darbingiausi. Tikrai. Ypač užderėjo fotosesijų. Nemaža dalimi tai lėmė tai, kad prie man mielų jaukių darbų namų aplinkoje turėjau galimybę pakankamai laisvai dirbti ir studijoje. Porai mėnesių net teko mažinti tempus, kad spėčiau sutvarkyti visas nuotraukas :)

Kiek netikėtai šiemet buvo nemažai krikštynų. Matyt po truputį mano modeliai pradeda patirti ir šeimos gyvenimo džiaugsmus :)

Visgi ne kiekyje esmė, o naujuose iššūkiuose. O jų buvo.

Kuo toliau lendu į portretinę (ir ne tik) fotografiją - tuo labiau matau, kad čia svarbiausia yra ne šviesa, ekspozicija, rūbai, vieta ar makiažas (taip, tai vis tiek svarbu). Svarbiausia - ar žmogaus veide yra emocija ir ar ji yra ta, kurią norisi perduoti žiūrovui. Modelio valdymas - tam tikras menas, kuriame psichologinis aspektas yra labai svarbus ir jo neįmanoma išmokti per vieną dieną. Tikiu kad tobulėju. Už tai esu dėkingas visoms toms, kurios skyrė man kelias valandas savo laiko.

Nauja patirtis šiemet buvo drabužių fotografavimas. Pradėti teko nuo žavių bet dar net padoriai nekalbančių dvynukių fotosesijos viena projektui. Suvaldyti vienu metu fotoaparatą, šviesą, dvi mažas nenuoramas ir dar atkreiptį dėmesį ar viskas ok su jų drabužiais - tikrai nelengva. Kitas darbas su drabužiais jau buvo studijoje ir nuo visų ankstesnių skyrėsi tuo, kad šį kartą pagrindinis objektas buvo ne žmogus, o apranga. Perjungti mąstymą, kad drabužiai nėra antraeilis dalykas - nebuvo lengvas užsiėmimas:)

Šiemet (?) atradau sau nemažai puikių savo braižą turinčių fotografų tiek lietuvių, tiek užsieničių. Deja, atradau ir tokių, kurių darbai bent kol kas yra labai vidutiniai, tačiau juos dažnai matau tai vienur tai kitur reklamuojamus ir remiamus (ne fotografų bendruomenėje). Ypač liūdna, kad tie blogesni formuoja žiūrovų lūkesčius ir skonį, o kritiką tiek jie patys, tiek aplinkiniai priima ypač neigiamai.

Taigi ateinančiais metais:

Taigi, dar kartą sveikinu su šventėmis ir linkiu gerų kadrų, supratingų klientų, kantrių fotografų :)