visa tiesa - random.lt photography
pamatyk save kitaip
NUOTRAUKOS:

visa tiesa

Bus ilgas tekstas apie dažniausiai užduodamus ir neužduodamus, bet numanomus klausimus ar teiginius. Norėčiau šiek tiek praskaidrinti mitus, debesis ir rūką:)

- Pasikėlęs -

Jei kas pagalvojote, kad esu pasikėlęs, nes gal ne taip greitai atrašau į užklausas, gal po kažkiek laiko rečiau pasidomiu ar jums vis dar įdomi ta mokama ar nemokama fotosesija kurią lyg ir pradejom planuoti - tai ne, aš nesu pasikėlęs.

- Neturi laiko mano fotosesijai -

Tiesiog aš nesu full time pro fotografas, kuris turi studiją, gali fotografuoti 5 ar 7 dienas per savaitę ir nori žūtbūt išnaudoti tą studiją. Esu taip vadinamas 'hobbyist' (fotografas laisvalaikiu?), o tai tiesiog reiškia, kad fotografuoju tada, kai turiu laiko ir tai, kas man (tuo metu, tą dieną) įdomu. Laiko turiu ribotai darbo dienomis, lygiai taip pat ribotai ir savaitgaliais, nes turiu draugų, giminių ir tiesiog noriu skirti laiko ir kitiems pomėgiams (taip, turiu ir kitų užsiėmimų laisvalaikiui:)) Gal dėl to laiko trūkumo dažnai atsiranda pasiūlymai "kas nori fotosesijos šiandien, rytoj, savaitgalį", nes žinau, kad tuo metu tikrai turėsiu laiko. Taip, žinau, kad tuos pasiūlymus matote ne iškart, arba išvis nematode. Jei turit tam sprendimų - siūlykite :) Kol kas bandomas variantas su Telegram: t.me/randomphotography

- Jei mokamai fotografuoja - tai reiškia kažkas nepatinka -

Ne, aš neatsisakau mokamų darbų (krikštynos, vestuvės, fotosesijos, jubiliejai, renginiai). Tačiau (dažniausiai) tai yra darbai tiems, kas pažįsta mane bent po vienos kitos fotosesijos ar renginio ir ką pažįstu aš pats. Jie žino, ko gali tikėtis, o pinigai yra tam tikra kompensacija už vakarų ir savaitgalių laiką. Taip pat tai yra ir tam tikras saugiklis, kad mane pasirenka ne dėl kainos. Tai yra ir tam tikra pagarba tiems, kas iš tiesų gyvena iš fotografijos (jei fotografuočiau pigiai ar nemokamai - atimčiau iš jų duoną).

Tačiau negalvokite, kad mokamai fotografuoju = man neįdomu. Tai visiškai nesusiję dalykai. Netgi jei darbai (fotosesijos, renginiai) yra mokami - renkuosi tuos, kurie man įdomūs. Pinigų iš fotografijos neuždirbu, žinau tik tai, kad tai kažkiek padengia mano hobio sąnaudas. Iš esmės, net jei fotografavimas mokamas, bet neįdomus man - aš mieliau tą laiką skirsiu kitiems savo pomėgiams, o darbą paliksiu tiems, kam jis galbūt labiau vertingas.

- Asmeninių fotosesijų kainos -

Dabar turbūt įdomiausia dalis, toms, kas nori asmeninės fotosesijos. Pirmiausiai įspėsiu, kad pigiai (mano nuomone) nefotografuoju. Viena priežastis - ją jau minėjau - nenoriu dempinguoti ir pakišti kiaulės kitiems fotografams. Kita - nors dar neteko asmeniškai susidurti - bet esu girdėjęs, kad pretenzijų lygis fotosesijos rezultatui yra atvirkščiai proporcingas fotosesijos kainai (kas nesuprato - kuo mažiau žmogus moka už fotosesiją, tuo daugiau pretenzijų vėliau kelia). Taigi su asmeninėmis fotosesijomis turite pasirinkimą - arba mokėti tiek, kiek prašau, arba bandyti laimę su nemokamu variantu (kurių siūlau tikrai daug)

- Nemokamos fotosesijos -

Nemokamas variantas reiškia, kad aš neimu pinigų už fotografavimą. Tačiau fotosesijos vieta, tema ir modelis turi atitikti mano publikuojamas internete nuotraukas (siūlykit ir savo idėjas, bet su fotosesijas su žirgais, šunim ir kitas pramogas - praleisiu). Su kuo susiduriu dažniausiai - modelis lyg ir tinkamas, temą aptariam ir sutariam, tačiau fotosesijai trūksta aplinkos. Man priimtiniausia aplinka - jaukus butas, kuriame neprivalomi jokie interjero ar dizaino stebuklai (jei yra - žinoma, netrukdo) ir kuriame yra galimybė valdyti natūralią ar nenatūralią šviesą. Gal tai kiek sukrės jūsų įsivaizdavimą, bet tamsus senamiesčio butas aukštomis lubomis ir nors vienu dideliu langu yra 99% atvejų tinkamesnis fotografijai (mano įsivaizdavimu) nei "šviesus" naujoviškas butas baltomis sienomis. Tačiau tai nereiškia, kad netinka tas naujas butas :) Tiesiog bus kita nuotaika ir atmosfera nuotraukose.

- Fotografavimo vieta -

Jau girdžiu "Tai jei trūksta tik vietos, kodėl negali jos susirasti?". Galiu, be problemų. Vieta kainuoja vidutiniškai ~50-60€ ir tos merginos, kurios nori nemokamos fotosesijos dažniausiai nori jos visiškai nemokamos ("turiu daug nemokamų pasiūlymų"). O mano principai neleidžia mokėti už vietą ir ten daryti kažkam nemokamas fotosesijas. Tikrai, jei turit daug visiškai nemokamų pasiūlymų - naudokitės jais :) Jei norite fotosesijos studijoje - už nedidelę sumą aš ją surasiu. Tik neįsivaizduokite, kad mokate man už fotosesiją :) Jūs nuomojate studiją su pastovaus kliento nuolaida (kurios šiaip negautumėt)

- Mokymai -

Aišku galima padaryti egzotišką variantą, kur pasiimu į fotosesiją mokinių, kurie finansuoja tą fotosesiją. Ne žioplių, o tų, kurie galbūt tik pradeda ir nori kažko išmokti. Fotosesijos metu komentuoju ką darau, atsakinėju į pakeliui kylančius klausimus. Tiesa ta, kad nesijaučiu priaugęs iki kitų žmonių mokymų o ir klausimas ar tų mokinių atsiras ir ar modelis norės tokios "fotosesijos".

- Pabaigai -

Apibendrintai - nesu pasikėlęs. Fotografijai turimą laiką norėčiau skirti tiems, kas mano laiką vertins ne mažiau nei savo, bei prisidės prie proceso. Jei manote, kad nuotraukų reikia MAN ir darote paslaugą sutikdami pozuoti - prašau, nedarykite to, nesikankinkite! :)

Jei jau perskaitėt iki galo ir norit ne tik nuotraukų, bet ir fotosesijos (ar atgaivinti tą atidėliotą ir jau atrodo pamirštą fotosesiją) - tai puiki proga parašyti man asmeniškai.