Kas tas Nude? - random.lt photography
pamatyk save kitaip

RANDOM.LT

NUOTRAUKOS:

Laba trumpai. Įnešti šiek tiek aiškumo apie fotosesijas, kuriose modelis lieka (beveik) be drabužių. Kada jau yra tas NUDE o kada dar ne?

Toliau aprašysiu kelis apibūdinimus, kuriais nusakomas aprangos lygis,
PORTRETAS (PORTRAIT) - Kaip skamba taip ir yra. Portretinės nuotraukos - nuotraukos, kuriose modelis pilnai apsirengęs, taip, kaip galima (pakankamai) ramiai eiti gatve.
MADA (FASHION) - Pilnai apsirengus, bet gali būti atvirumo priklausomai nuo aprangos (peršviečiamos detalės pvz).
APATINIAI (LINGERIE) - Su apatiniais ar maudymosi apranga. Jei vengiate nuogumo, turėkite galvoje, kad kai kurie apatiniai drabužiai yra permatomi.
NUMANOMAS VIRŠUTINIS NUOGUMAS (IMPLIED TOPLESS) - Nuotraukose krūtinė yra nuoga, tačiau speneliai, aureolės pridengti ranka, aplinkos ar drabužių detalėmis, šešėliu, interjero elementais ir panašiai. Turėkite galvoje, kad fotosesijos metu krūtinės nuogumo neišvengsite, o pridengimas bus tik nuotraukose.
NUMANOMAS PILNAS (IMPLIED NUDE)
- Nuotraukose pilnai nuoga, tačiau speneliai ir bikini zona pridengti ranka, aplinkos ar drabužių detalėmis, šešėliu, interjero elementais ir pan. Turėkite galvoje, kad fotosesijos metu pilno nuogumo neišvengsite, o pridengimas bus tik nuotraukose.
VIRŠUTINIS NUOGUMAS (TOPLESS) - Matoma atvira krūtinė.
MENINIS/KLASIKINIS/FIGŪROS NUDE (ARTISTIC/CLASSIC/FIGURE NUDE) - Paprastai pilnas nuogumas tame tarp ir iš priekio, tačiau pateikimas yra meninis ("skulptūrinis") ir abstraktus

EROTINĖ FOTOSESIJA. Tai kas vadinama "erotine fotosesija" su menu nebūtinai susiję, nors ir erotinė fotosesija gali būti meninė. Kita vertus, niekas ir nesakė, kad viskas turi būti tik meniška. Ta proga galima išskirti EROTIC NUDE - šiuo atveju akcentuojamas ne tiek pats kūnas, kiek modelio seksualumas, atviras gundymas, provokacija, aistra. Tokiose fotosesijose balansuojama ant plonos ribos tarp meno ir atviro seksualumo.

Dar yra tokios GLAMOUR ir BOUDOIR ("glamūras" ir "buduaras") kaip nuogumo požiūriu sunkiai aprašomas kategorijos. Jos gali padengti viską nuo tiesiog išoriškai patrauklios fotosesijos iki labai atvirų fotosesijų. Glamour - tai visuotinai patrauklus netgi kiek idealizuotas moters vaizdavimas neskirtas konkrečiam žiūrovui. Boudoir - tai labiau asmeniniam naudojimui skirtos nuotraukos, kuriose siekiama pabrėžti intymumą ir modelio seksualinį patrauklumą.

Yra ir tarpinis variantas - SENSUAL. Šiuo atveju ryšys su žiūrovu kuriamas ne tik fizine bet ir emocine trauka. Bet tai - jau atskira tema.

Tikiuosi šie trumpi apibūdinimai padės modeliams susikalbėti su fotografais ir bus mažiau nesusipratimų :)

Ir šiek tiek švietimo :) Kokybiškos jausmingos fotosesijos per valandą "nepasigamina". Todėl labai atsargiai vertinkite akcijas grupiniuose portaluose, ar fotografų pigiai siūlomas 1 valandos "menines" fotosesijas :) Jei nesate patyręs modelis - rezultatas po 1 valandos bus toks, kad teks kartoti (jei išvis dar bus noro). Šis patarimas neaktualus, jei turite patirties su fotosesijomis, mokate vaidinti, įsijausti ir pažįstate fotografą. Tik tokiu atveju "akcijinės" fotosesijos nedomins iš principo :)

Ar vis dar nori fotosesijos :) ? Skaityk čia