Nuogumas - random.lt photography
pamatyk save kitaip
NUOTRAUKOS:

Kalbant apie nuogumą reikėtų suprasti, kad nuogumas nėra vien apie nuogą kūną, linijas, geismą, seksualumą, patrauklumą. Taip, kartais yra, kartais - iš dalies. Tačiau nuogumas taip pat yra ir kur kas daugiau. Tai pats tikriausias savęs supratimo testas. Gebėjimas priimti savo kūną be formato, be kritikos, be įtampos yra tam tikra prasme išlaisvinantis. Priimti savo kūną ir jį pamilti besąlygiškai - reiškia priimti save tokią, kokia esi. Nuogumas, grožis, seksualumas. Dažnai visą tai suplakame į vieną ir apgauname save, nes tai yra skirtingi sluoksniai. Sluoksniai, kurių sąveika tarpusavyje nebūtinai yra labai aiškiai prognozuojama.


Toliau - šiek tiek aiškumo apie fotosesijas, kuriose modelis lieka (beveik) be drabužių. Kada jau yra tas
NUDE o kada dar ne? Kaip kalbėti ir susikalbėti.

Toliau aprašysiu kelis grynai techninius apibūdinimus ir kiek jie susiję su nuogumu.

PORTRETAS (PORTRAIT) - Kaip skamba taip ir yra. Portretinės nuotraukos - nuotraukos, kuriose modelis pilnai apsirengęs, taip, kaip galima (pakankamai) ramiai eiti gatve.
MADA (FASHION) - Pilnai apsirengus, bet gali būti atvirumo priklausomai nuo aprangos (peršviečiamos detalės pvz).
APATINIAI (LINGERIE) - Su apatiniais ar maudymosi apranga. Jei vengiate nuogumo, turėkite galvoje, kad kai kurie apatiniai drabužiai yra permatomi.
NUMANOMAS VIRŠUTINIS NUOGUMAS (IMPLIED TOPLESS) - Nuotraukose krūtinė yra nuoga, tačiau speneliai, aureolės pridengti ranka, aplinkos ar drabužių detalėmis, šešėliu, interjero elementais ir panašiai. Turėkite galvoje, kad fotosesijos metu krūtinės nuogumo neišvengsite, o pridengimas bus tik nuotraukose.
NUMANOMAS PILNAS (IMPLIED NUDE)
- Nuotraukose pilnai nuoga, tačiau speneliai ir bikini zona pridengti ranka, aplinkos ar drabužių detalėmis, šešėliu, interjero elementais ir pan. Turėkite galvoje, kad fotosesijos metu pilno nuogumo neišvengsite, o pridengimas bus tik nuotraukose.
VIRŠUTINIS NUOGUMAS (TOPLESS) - Matoma atvira krūtinė.
MENINIS/KLASIKINIS/FIGŪROS NUDE (ARTISTIC/CLASSIC/FIGURE NUDE) - Paprastai pilnas nuogumas tame tarp ir iš priekio, tačiau pateikimas yra meninis ("skulptūrinis") ir abstraktus

EROTINĖ FOTOSESIJA. Tai kas vadinama "erotine fotosesija" su menu nebūtinai susiję, nors ir erotinė fotosesija gali būti meninė. Kita vertus, niekas ir nesakė, kad viskas turi būti tik meniška. Ta proga galima išskirti EROTIC NUDE - šiuo atveju akcentuojamas ne tiek pats kūnas, kiek modelio seksualumas, atviras gundymas, provokacija, aistra. Tokiose fotosesijose balansuojama ant plonos ribos tarp meno ir atviro seksualumo.

Dar yra tokios GLAMOUR ir BOUDOIR ("glamūras" ir "buduaras") kaip nuogumo požiūriu sunkiai aprašomas kategorijos. Jos gali padengti viską nuo tiesiog išoriškai patrauklios fotosesijos iki labai atvirų fotosesijų. Glamour - tai visuotinai patrauklus netgi kiek idealizuotas moters vaizdavimas neskirtas konkrečiam žiūrovui. Boudoir - tai labiau asmeniniam naudojimui skirtos nuotraukos, kuriose siekiama pabrėžti intymumą ir modelio seksualinį patrauklumą. Paskutiniu metu pats žodis "buduarinė" tapo gana nuvalkiotas ir drįsčiau teigti - nevartotinas.

Vietoje jo populiarumą įgauna kitas variantas - SENSUAL. Šiuo atveju ryšys su žiūrovu kuriamas ne tik fizine bet ir emocine trauka. Intymumas, seksualumas kuriamas ne vien nuogo kūno vaizdu, bet ir aplinka, emocija.

Tikiuosi šie trumpi apibūdinimai padės modeliams susikalbėti su fotografais ir bus mažiau nesusipratimų :)

Šiek tiek švietimo. Kokybiškos, jausmingos, laisvos ir natūralios fotosesijos per valandą "nepasigamina". Todėl labai atsargiai vertinkite akcijas grupiniuose portaluose, ar mažai žinomų fotografų pigiai siūlomas 1 valandos "menines" fotosesijas. Jei nesate patyręs modelis - rezultatas po tos vienos valandos bus toks, kad teks kartoti arba išvis atmuš norą bet kada bandyti fotografuotis nude. Šis patarimas (trukmės) mažiau aktualus, jei turite patirties su fotosesijomis, mokate vaidinti, įsijausti ir pažįstate fotografą.

Taigi jei jau norite ne "pasinės" savo kūno nuotraukos - būkite pasiruošę tam skirti 2-4 valandas. Dar geriau - fotografuoti neturint nusistačius laiko. Nes kartais geriausias kadras gimsta po pusvalandžio, kartais - įpusėjus šeštą fotosesijos valandą :)

Nuogumas. Asmeniškai. Subtiliai.